A lineáris televíziózás szerepe a médiapiacon csökkenni fog, ezért az RTL nemzetközi és hazai szinten is átalakulásba kezdett, a márkáikat olyan platformokra ültetik át, melyek jövőállóbbak a lineáris műsorszóró modellnél. Ennek a folyamatnak a kontextusában kell értelmezni az RTL+ streaming platform fejlesztését és a Bajnokok Ligája magyarországi közvetítési jogainak – viszonylag nagy visszhangot kiváltó – megvásárlását is. Európában médiapiaci konszolidációt tartanak szükségesnek, így Magyarországon is figyelik a lehetőségeket, ezzel párhuzamosan pedig fejlesztenek, és azt sem bánják, ha a következő időszakban kisebb lesz a profitjuk, feltéve, hogy cserébe gyorsul a transzformáció. Egyebek mellett ezekről a témákról, valamint a médiacsoport nemzetközi és magyar terveiről beszélt a Portfolio-nak adott páros interjúban Vidus Gabriella, az RTL hazai vezérigazgatója, valamint Elmar Heggen, a tulajdonos RTL Csoport operatív igazgatója, vezérigazgató-helyettese. Utóbbi szakembert arról is megkérdeztük, hogy a viszonylag korlátos piacméret és a nem éppen könnyű körülmények ellenére, miért olyan elkötelezettek Magyarország mellett.
"Szó sincs búcsúzásról, ez se bennem, se az RTL-ben nem merült fel. Az amerikai verzióban is jóval több mint 5 Cápa váltja egymást rendszeresen. A magyarországi producerek is erre készülnek" - fogalmazott a Pénzcentrumnak adott interjújában Lakatos István. A Bravogroup Holding vezérigazgatója többek között a vállalat milliárdos akvizícióiról, a cápás projektek megtérülési potenciáljáról és a napelemek piacáról is nyilatkozott.
Az RTL oldalán jelent nemrég meg a hír, hogy fontos megállapodást köt a társaság és az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA), aminek értelmében a 2024/25-ös szezontól kezdődően a következő három szezonon át, története során először, az RTL Magyarország lesz az UEFA Bajnokok Ligája otthona. Az UEFA-tól megszerzett közvetítési jogok értelmében az RTL Magyarország választhat majd elsőként a keddi és a szerdai UEFA Bajnokok Ligája mérkőzései közül, olvasható a közleményben.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A mai műsor első részében azzal foglalkoztunk, hogy mibe fektethetné 36 milliós nyereményét VV Kriszti, a Való Világ legújabb győztese – az RTL-es valóságshow 11. szériája ugyanis vasárnap ért véget. A témával kapcsolatban összerántottunk egy szakértői panelt, vendégünk volt Árgyelán Ágnes a Portfolio pénzügyi elemzője, Futó Péter, lapunk ingatlanpiaci elemzője, valamint Nagy Viktor, portálunk Részvény rovatának vezető elemzője. Adásunk második részében arról volt szó, hogy a klímaváltozás alaposan átformálja a globális borpiacot, erről Braunmüller Lajost, lapunk agrár-szakújságíróját kérdeztük.
RTL+ néven saját streaming szolgáltatást indított az RTL, ez az első előfizetéses, reklámmentes hazai streaming platform, amelynek célja, hogy főként helyi tartalmat kínáljon az előfizetőknek. A témával, valamint a hazai és nemzetközi streaming piaccal kapcsolatban Grósz Judit, az RTL digitális- és üzletfejlesztési igazgatója volt a Portfolio Business podcast vendége. A beszélgetést két nappal az RTL+ elindítása után, november 18-án rögzítettük.
A Wing projektje során a Ligeti Auditórium teljes felújításon esik át, miközben megőrzi történelmi örökségét, derült ki a vállalat LinkedIn oldaláról.
Új irodaházba költözik 2024-ben az RTL Magyarország. A Városligettel szemben található épületkomplexumba költözik a médiacég központja és hírstúdiói, miután a WING és az RTL Services Kft., a Magyar RTL Televízió Zrt. szolgáltató cége hosszú távú bérleti szerződést kötött az újjászülető Liget Center és a Liget Auditórium irodaházak közel 9000 négyzetméter alapterületű épületegyüttesére.
Hegedüs Éva és Pandurics Anett a legbefolyásosabb magyar nők az üzleti életben a Forbes idei rangsora szerint. A közéleti listát Novák Katalin miniszter vezeti.
Megszületett a közel egy hónapja ígért rendelkezés, ami alapján a médiatörvénytől eltérően nem kell befizetnie a lineáris rádióknak és televízióknak az esedékes médiaszolgáltatási díjukat.
Az amerikai kötvényhozamok meredeken emelkednek.
Franciaország egy olyan támogatási modellt javasol, aminek részletszabályai két végletet jelentenek Magyarországnak.
Ursula von der Leyen minden létező korlátozás bevezetését belengette.
De mi lesz az, ami kimozdítja a holtpontról?
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit